تبلیغات
 
تاریخ :  یکشنبه 26 آبان 1392
بازدید :  501
نویسنده :  alone-boy-in-life
تاریخ :  چهارشنبه 24 مهر 1392
بازدید :  77
نویسنده :  alone-boy-in-life

مضرات رفع قولنج


علت قولنج کردن مفاصل، ایجاد حباب‌های گاز CO2 است که باعث افزایش حجم داخل مفصل و شکلی از احساس تنگی در مفصل می‌شود و فرد برای خلاص شدن از این درگیری مجبور است مفصل را در دامنه انتهای خود قرار دهد تا حباب به وجود آمده بترکد و حجم مفصل به حالت عادی و طبیعی خود بازگردد. 
مردی در حال رفع خستگیاما از جمله مضرات این کار این است که چون فرد مجبور است مفصل را برای ترکیدن حباب گاز در دامنه انتهای خود قرار دهد، فشار زیادی به تمام بافت‌های اطراف مفصل از جمله عضلات، رباط ‌ها و کپسول مفصلی وارد می‌نماید. عناصر غیرفعال اطراف مفصل که در طول بلند خود قرار می‌گیرند، به مرور افزایش طول می‌دهند و امکان انجام حرکات دقیق را از فرد سلب می‌کنند.

سایر مضرات احتمالی عبارتند از :

احتمال بروز لرزش بدن در سنین بالاتر به علت اختلال در حرکت دقیق و کاهش ثبات مفصلی وجود خواهد داشت. 
احتمال بروز آرتروز پس از تکرار این حرکات و شروع صدمه به غضروف مفصل نیز وجود دارد. 
در کسانی که عمل شکستن مفاصل را مکرراً انجام می‌دهند، احتمال صدمه مستقیم به سرخرگ تغذیه کننده گردن وجود دارد. 
تغییر حجم‌ سریع مفاصل باعث ایجاد این حباب‌ها به طور مکرر خواهد شد. پس توصیه می‌شود که به این کار عادت نکنید، چون در غیر این صورت برای همه ی عمر مهمان شما خواهد بود.خطرناک‌ترین وضعیت رفع قولنج، در گردن و آن هم با انجام حرکات شدید و سریع است. جز مسئله ایجاد روند فرسایش بین مهره‌ای و به عبارت دیگر آرتروز، احتمال صدمه به سرخرگ های تغذیه کننده مغز هم وجود دارد که به دنبال خود حتی احتمال مرگ را هم در پی خواهد داشت. 
منشأ بسیاری از سردردهای غیرمشخص و حتی تاری دید هم به دلیل همین عادت نابجا و خطرناک و اعمال فشارهای غیرمعمول به ستون فقرات و گردن است. 
حتی بعضی افراد هنگام قولنج ستون فقرات خود، از فرد دیگری درخواست می‌کنند که بر روی ستون فقراتشان راه برود و فشارهای غیرمعمول و بسیار سنگینی را به ستون فقرات وارد آورد که در بسیاری از موارد، به شکستن مهره‌ها و ایجاد صدمات جبران‌ناپذیر از جمله بی‌اختیاری ادرار یا قولنج اندام های دیگر منجر خواهد شد. 
تغییر حجم‌ سریع مفاصل باعث ایجاد این حباب‌ها به طور مکرر خواهد شد. پس توصیه می‌شود که به این کار عادت نکنید، چون در غیر این صورت برای همه ی عمر مهمان شما خواهد بود.
دکتر رضا قلمقاشتاریخ :  چهارشنبه 17 مهر 1392
بازدید :  66
نویسنده :  alone-boy-in-life

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، گاهی اوقات حیوانات در طبیعت از یکدیگر تغذیه می کنند اما همیشه این قضیه شکار و شکارچی برپا نیست و در شرایطی حیوان ها به عنوان پشتیبان به هم میرسند و کمک های زیبایی به یکدیگر می کنند. گاهی اوقات حتی جان یکدیگر را از مرگ نجات می دهند.

"اعظم حسین" عکاسی است که چند وقت پیش در حال عبور از برکه ای کوچک بود که ناگهان متوجه شد موشی درون آب گیر افتاده است و قورباغه ای ر حال کمک کردن به او است. این مورد که امری عجیب است باعث کنجکاوی بیشتر این عکاس شد. 


او در توضیح مشاهداتش میگوید: این دو موجود بامزه ابتدا کمی با زبان حیوانی با یکدیگر صحبت کردند و سپس موش که در حال غرق شدن بود روی کول قورباغه پرید و به سمت ساحل حرکت کرد. 

این عکاس می گوید اگر قورباغه در محل حاضر نمی شد حتما موش بیچاره جانش را از دست می داد اما این منجی توانست فرصتی دوباره به موش برای زندگی بدهد. البته پس از رسیدن به ساحل هر دو موجود خیلی سریع پنهان شدند. تاریخ :  دوشنبه 15 مهر 1392
بازدید :  78
نویسنده :  alone-boy-in-life

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، بیماری های مختلفی تا به حال کشف شده است که هر کدام آن ها بر روی یکی از نقاط بدن تاثیر می گذارد. از بیماری هایی که باعث به وجود آمدن غده می شوند تا آن هایی که حتی لهجه و زبان را یک شبه تغییر می دهند. همه این ها از دسته بیماری های نادر هستند که زندگی کردن به همراه آن ها بسیار سخت خواهد بود. 

"مایسی هریس" دختر بچه 3 ساله ای است که درگیر یکی از همین بیماری های نادر شده است. این دختر سه ساله از عارضه ای خاص رنج می برد که باعث شده مغز او تنفس کردن را از دستورات حیاتی خود به حساب نیاورد و از آن می گذرد. 


بیماری این دختر بچه به نام "CCHS" شناخته می شود و نکته اصلی در آن نبود هیچ رابط پیامی میان "شش‌ها" و مغز است به طوری که مغز فراموش می کند سیگنال های تنفس کردن را به شش‌ها ارسال کند. 

این بیماری که راه درمانی برای آن پیدا نشده است باعث شد تا این دختر تمام زندگی خود را در بیمارستان بگذراند. البته سه روز است "مایسی"  با استفاده از یک دستگاه بسیار خاص که به صورت 24 ساعته به گلوی او متصل شده و هوای لازم برای زندگی را به بدن او وارد می کند، از بیمارستان مرخص شده است. تاریخ :  دوشنبه 15 مهر 1392
بازدید :  112
نویسنده :  alone-boy-in-life

**سندوروم هنری

دکتری به نام "گریزیلا ماغرینی" بیماری خاصی را کشف کرد که به نام سندروم هنری معروف است. این بیماری باعث می شود تا افراد با دیدن آثار باستانی یا جلوه های هنری زیبا دچار مشکلات مختلفی می شوند که ممکن است کار آن ها به کما بکشاند. این دکتر ایتالیایی اعلام کرده است افراد زیادی هستند که با دیدن آثار باستانی و هنری شهر فلورانس دچار دلدردهای شدید، سرگیجه و حالت تهوع می شوند. این افراد معمولا میان 26 تا 40 سال سن دارند و غالبا کمتر از خانه خارج می شوند. برای رفع این بیماری باید از اثار باستانی در این سنین کمتر بازدید شود و همچنین با بروز نشانه ها مراجعه به پزشک بسیار واجب است.تاریخ :  پنجشنبه 11 مهر 1392
بازدید :  69
نویسنده :  alone-boy-in-life

 

ورزش کردن به تنهایی قادر است بدن را سالم نگه دارد و از بیمار شدن شما جلوگیری کند اما زمانی این موارد دست یافتنی است که ورزش را به درستی انجام دهید. اگر در هنگام ورزش کردن موارد متفاوت را رعایت نکنید حتما بیمار شده و حتی به خود آسیب های جبران ناپذیر وارد کرده اید. در ادامه مهمترین اشتباهات را بررسی می کنیم که اگر هنگام ورزش آن ها را انجام دهید به روند پیری کمک به سزایی کرده اید. تاریخ :  پنجشنبه 11 مهر 1392
بازدید :  51
نویسنده :  alone-boy-in-life

استفاده از انواع لوازم آرایش چشمی مانند خط چشم‌های مایع یا مدادی و سرمه‌هایی که داخل چشم کشیده می‌شوند، مشکلاتی را برای خانم‌ها به وجود می‌آورد.

این مواد شیمیایی قادرند با بافت داخلی پلک و اشک چشم تماس پیدا کنند و وقتی با اشک چشم مخلوط و به‌تدریج وارد سطح داخلی چشم شوند، با سفیدی و سیاهی چشم هم در ارتباط مستقیم قرار می‌گیرند و قرنیه و ملتحمه چشم را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. 

 


:: بازدیدهای امروز : 580
:: بازدیدهای دیروز : 1294
:: بازدیدهای هفته : 4046
:: بازدیدهای ماه : 15518
:: بازدیدهای سال : 73265
:: کل بازدیدها : 382639
:: کاربران آنلاین : 0 نفر
:: میهمان های آنلاین : 27 نفر
:: کل اعضا : 17 عدد
:: کل مطالب : 220 عدد
:: کل نظرات : 7845